Yandex.Metrika

Adana

İL
ADANA
NÜFUS
2.183.167
YÜZÖLÇÜM
14.125 km2
ALAN KODU
322
PLAKA
01
OTOGAR SAYISI
1

Adana Seferleri İçin En Çok Tercih Edilen 12 Firma


Adana Merkezli Otobüs Firmaları


Adana İlçeleri


Adana Otogarları

Otogar Adı Telefon Adres
Adana Otogarı +903224282047 Fevzipaşa Mh. Turhan Cemal Beriker Bulvarı Fevzipaşa/Seyhan

Adana Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Adana, Türkiye'nin en önemli ve en kalabalık altıncı şehridir.

Adana şehir merkezi, Akdeniz'den 30 km içeride Seyhan Nehri'nin üzerinde bulunmaktadır.

Adana'nın İlçeleri: Feke, Ceyhan, Kadirli, Karaisalı, Kozan, Karataş, Pozantı, Saimbeyli, Tufanbeyli, Yumurtalık, Düziçi, Yüreğir, Aladağ, İmamoğlu, Seyhan, Bahçe'dir.

biletyol.com üzerinden Adana otobüs seferleri düzenleyen tüm firmaları bulabilir, fiyatlarını, otobüs özelliklerini ve hizmetlerini görüp kıyaslayabilir, bütçenize en uygun olan otobüsleri bir arada görüp online olarak kolay ve güvenli bir şekilde %0 komisyon ile satın alabilirsiniz.  

Adana'da neler yapılabilir?

Adana, coğrafi şartlarının avantajından dolayı bu bölgeden geçen her medeniyet için bir yerleşim yeri olmuştur. Burada yaşayan her medeniyette başta mimarisi olmak üzere kendine özgü özellikleri geride bırakmıştır. Bunlardan bazıları;

Adana'nın simgesi haline gelen ve  hala kullanılan Taş Köprü’yü görmeden ve etrafında bulunan mekanlarda keyifli vakitler geçirmeden Adana ziyaretinizi tamamlamamanızı öneririz.

Ulu Camii, Merkez Sabancı Camii, Arkeoloji Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Atatürk evi müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Çoban Dede Parkı, Çoban Dede Türbesi, Adana Sinema Müzesi, Bebekli Kilise (İtalyan Katolik Kilisesi), Adana Bedesteni, Büyük Saat, Yağ Camii ve Tarihi Kazancılar Çarşısı gibi tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Adana Merkez Park ve parkın içinde yer alan kürekçilik kulübü, kürekçilik sporuna ilgi duyanların görmekten zevk alacağı yerler arasındadır. Atatürk Parkı, Seyhan Barajı, Doğal Park, İnönü Botanik Parkı, Yaşar Kemal Korusu, Çatalan Korusu, Süleyman Demirel Parkı ve Dilberler Sekisi doğal güzellikleriyle görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Akçatekir, Bürücek, Aladağlar, Horzum, Fındıklı, Hamidiye, Asar, Asmacık, Armutoluk, Belemedik, Meydan, Çamlıyayla ve Kızıldağ yaylaları Adana sıcağından bir nebze uzaklaşıp hava alınacak alanlardır.

Ayrıca  Adana’nın civarında bulunan Anavarza Kalesi ve antik kenti, Çiftehan kaplıcaları, Misis antik kenti, Ağyatan Kuş Cenneti, Tuzla Gölü, Şar antik kenti ve Şahmeran Kalesi, Kurtkulağı Kervansarayı, Acısu Kaplıcaları ve Haruniye Termal Suyu, Karatepe-Aslantaş Milli Parkı, Aladağlar Milli Parkı, Yumurtalık Lagünü Milli Parkı ve Akyayan Gölü'de ziyaret edilebilecek doğal güzellikler arasındadır.

Adana'da ne yenir ?

Yemek konusunda Adana Türkiye’nin önde gelen şehirlerindendir. Yöresel yemekleri oldukça zengin olan Adana, yemeklerinde kullanılan baharatları ile de ünlüdür. Adana denince akla gelen ilk yemek tabi ki Adana Kebap’tır. 

Diğer yöresel yemekler ise; Analı Kızlı, Kabak Çintme, Şalgam suyu, Yüksük Çorbası, Mahluta çorbası, Sıkma, Batırık Köftesi, Şırdan, Mansaf, Hamis, Fatuş, Aşlama

Tatlılardan ise; Karakuş Tatlısı,Bici Bici (buz ve nişasta ile yapılan tatlı) ve Karsambaç (karlı tatlı) mutlaka tatmanız gereken tatlar arasındadır.

Adana'da nerede konaklanır?

Adana'da bulunan otelleri bütçenize uygun olarak kolaylıkla kıyaslayabilir, biletyol.com üzerinden güvenli bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden Adana'da bulunan araç kiralama hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz. 

biletyol.com ile Adana otobüs bileti alıp şehrin lezzetlerini ve güzelliklerini keşfetmelisiniz. İyi yolculuklar dileriz.

En Çok Tercih Edilen Adana Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Adana otobüs seferleri ve otobüs bileti fiyatları burada. Tüm otobüs firmaların Adana otobüs biletlerini karşılaştırıp en uygun fiyata almak için biletyol.com!

Güzergah Bilet Fiyatları
Harem - Adana 84,00 TL
Kızıltepe - Adana 70,00 TL
Osmaniye - Adana 15,00 TL
Anamur - Adana 40,00 TL
Kadirli - Adana 25,00 TL
Eskişehir - Adana 70,00 TL
Ereğli - Adana 40,00 TL
Kahramanmaraş - Adana 30,00 TL
Bulancak - Adana 110,00 TL
Akşehir - Adana 55,00 TL
Polatlı - Adana 50,00 TL
Bucak - Adana 80,00 TL
Gemlik - Adana 100,00 TL
Devrek - Adana 90,00 TL
Van - Adana 130,00 TL
Samsun - Adana 85,00 TL
Havza - Adana 80,00 TL
Yozgat - Adana 70,00 TL
Erzincan - Adana 90,00 TL
Siverek - Adana 60,00 TL
Görüşlerinizi Bildirin