Yandex.Metrika

Adıyaman

İL
ADIYAMAN
NÜFUS
602.774
YÜZÖLÇÜM
7.644 km2
ALAN KODU
416
PLAKA
02
OTOGAR SAYISI
1

Adıyaman Seferleri İçin En Çok Tercih Edilen 2 Firma


Adıyaman Merkezli Otobüs Firmaları


Adıyaman İlçeleri


Adıyaman Otogarları

Otogar Adı Telefon Adres
Adıyaman Otogarı +904162165620 Sıratut Mh. 02100 Merkez/Adıyaman

Adıyaman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Adıyaman, buram buram tarih kokan doğal güzellikleri ve  coğrafi yapısının uygunluğu nedeniyle geçmişten günümüze her dönem yaşam alanı olabilen, bereketli topraklar barındıran, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri arasında köprü olan bir ilimizdir.

Adıyaman'ın ilçeleri;  Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kâhta, Samsat, Sincik ve Tut'tur.

biletyol.com üzerinden Adıyaman otobüs seferleri düzenleyen tüm firmaları bulabilir, fiyatlarını, otobüs özelliklerini ve hizmetlerini görüp kıyaslayabilir, bütçenize en uygun olan otobüsleri bir arada görüp online olarak kolay ve güvenli bir şekilde %0 komisyon ile satın alabilirsiniz.

Adıyaman'da neler yapılabilir?

Birçok tarihi ve ören yerine sahip olan bu güzel ilimizde görmenizi tavsiye ettiğimiz bazı yerlerimiz var.

Dünyanın 8. harikası olan ve UNESCO Kültür Mirası Listesinde yer alan Nemrut Dağı'nda güneşin doğuşunu ve batışını izlemeden, Kommagene uygarlığına ait kral mezarlarını ve Karakuş Tümülüsünü görmeden, Perre Antik Şehir Mezarlığını ziyaret etmeden Adıyaman'dan ayrılmayınız.

Dünyanın hâlen kullanılmakta olan en eski köprülerinden biri olarak anılan tarihi Cendere köprüsü ve eşsiz manzarası sizi buraya çağırıyor.

Arkeolojik alan olarak tescilli olan Palanlı Mağarası duvarında bulunan ve halen fark edilebilen geyik figürü görmeniz gereken tarihi yerlerden biridir.

Adıyaman şehir merkezindeki bulunan Oturakçı Pazarında yöreye özgü halı, kilim, cicim, çanta ve heybe gibi el sanatları ürünleri turistik eşya olarak satılmaktadır.

Çelikhan ilçesi’nin kuzeydoğusunda bulunan Çelikhan İçmesi suyunun mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, böbrek taşı hastalıklarına iyi geldiği ve sağlıklı zayıflama için faydalı olduğu söylenmektedir.

Adıyaman'da ne yenir?

Yöre yemeklerinin temel maddelerini buğday ürünleri, kuru baklagiller, patlıcan, domates ve lahana oluşturmaktadır. Soğan, sarımsak, salça, pul biber, maydanoz ve baharatlar tüm yemeklerde tat verici olarak kullanılmaktadır.

Adıyaman yemek kültürü bakımından kendisine has yemeklere ve içeceklere sahiptir. Pıtpıtı çorbası, Adıyaman tavası, Basalla (ekşili köfte ), Yarpız (yarpuz) mancası, Pirpirim cacığı, Kabak cacığı, Marul cacığı, Karıştırmalı pilav bazı meşhur yemeklerindendir.

Tatlılardan ise; Tene helvası, Top helvası, Nişe bulamacı, Şilik, Heside, Aşurei, Kesme, Peynirli irmik helvası, Kaşık tatlısı, Burma tatlısı en meşhur lezzetlerdir.

Adıyaman'da nerede konaklanır?

Adıyaman'da bulunan otelleri bütçenize uygun olarak kolaylıkla kıyaslayabilir, biletyol.com üzerinden güvenli bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden Adıyaman'da bulunan araç kiralama hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

biletyol.com ile Adıyaman otobüs bileti alıp şehrin lezzetlerini ve güzelliklerini keşfetmelisiniz. İyi yolculuklar dileriz.

En Çok Tercih Edilen Adıyaman Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Adıyaman otobüs seferleri ve otobüs bileti fiyatları burada. Tüm otobüs firmaların Adıyaman otobüs biletlerini karşılaştırıp en uygun fiyata almak için biletyol.com!

Güzergah Bilet Fiyatları
Alanya - Adıyaman 125,00 TL
Sivas - Adıyaman 80,00 TL
İzmir - Adıyaman 150,00 TL
Gebze - Adıyaman 150,00 TL
Malatya - Adıyaman 45,00 TL
Sakarya - Adıyaman 150,00 TL
Bayrampaşa - Adıyaman 150,00 TL
Bursa - Adıyaman 150,00 TL
Antalya - Adıyaman 125,00 TL
Tarsus - Adıyaman 70,00 TL
İstanbul (Anadolu) - Adıyaman 150,00 TL
Hatay - Adıyaman 75,00 TL
İzmit - Adıyaman 150,00 TL
Giresun - Adıyaman 125,00 TL
Adana - Adıyaman 65,00 TL
Samsun - Adıyaman 100,00 TL
Konya - Adıyaman 100,00 TL
Nazilli - Adıyaman 140,00 TL
Denizli - Adıyaman 130,00 TL
Taşucu - Adıyaman 100,00 TL
Görüşlerinizi Bildirin