Yandex.Metrika

Ağrı

İL
AĞRI
NÜFUS
547.210
YÜZÖLÇÜM
11.520 km2
ALAN KODU
472
PLAKA
04
OTOGAR SAYISI
1

Ağrı Seferleri İçin En Çok Tercih Edilen 4 Firma


Ağrı Merkezli Otobüs Firmaları


Ağrı İlçeleri


Ağrı Otogarları

Otogar Adı Telefon Adres
Ağrı Otogarı +904722151825 Abide Mh. Ağrı

Ağrı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ağrı, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan bir ildir. Adını kısmen sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı'ndan almıştır.

Ağrı'nın ilçeleri; Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay, Tutak'tır.

biletyol.com üzerinden Ağrı otobüs seferleri düzenleyen tüm firmaları bulabilir, fiyatlarını, otobüs özelliklerini ve hizmetlerini görüp kıyaslayabilir, bütçenize en uygun olan otobüsleri bir arada görüp online olarak kolay ve güvenli bir şekilde %0 komisyon ile satın alabilirsiniz.

Ağrı'da neler yapılabilir?

Türkiye'nin en yüksek dağı olan, Nuh’un gemisinin de karaya oturduğu tahmin edilen, ayrıca kutsal kitaplarda da adından bahsedilen Ağrı Dağı, zirvesinde bulunan karları dört mevsim taşımakta ve muhteşem heybetiyle siz değerli ziyaretçileri beklemektedir.

Doğubeyazıt'ta bulunan ve Topkapı Sarayı'ndan sonra Türkiye'nin en büyük yapısı olan, turistlik açıdan da en çok ilgiliyi İshak Paşa Sarayı çekmektedir. Anlatılan rivayetlere göre Ağrı'ya gelip de İshak Paşa Sarayı'na uğramadan dönen, gelip onu görmeden ölmezmiş, bizden söylemesi.

Doğubayazıt’ın 5 km. doğusunda yer alan Urartu Kalesi, günümüze oldukça harap bir durumda gelmiş olsa da kalenin içerisindeki Urartu mezarları ile Antik Çağlardan kalma mimari kalıntılar görülmeye değer güzellikleri arasındadır.

Değişik inançlara ev sahipliği yaptığı düşünülen ve bunun izlerini taşıyan, kayaların oyularak yapılmasıyla oluşan tapınak ve ibadethaneler Ağrı’nın Diyadin ilçesinin Günbuldu Meya köyünde bulunan bu mağarada sizlerin ziyaretini bekliyor.

Küçük Ağrı Dağı'nın eteklerinde bulunan Buz mağarası ve Dünyanın en büyük ikinci meteor çukuru Ağrı’da yer almaktadır. 

Osmanlı türbe mimarisinin en ilginç yapılarından birisi olan Hamur Kümbeti Ağrı'da ziyaret edilebilecek yerler arasındadır.

Ağrı'da ne yenir?

Yörenin en lezzetli, en tanınmış yemeği içli köfteye benzeyen Abdigor Köftesi’dir. Diğer lezzetler, gösteberg et, kuymak, sac kavurma, haşıl, hengel, çiriş ketesi ve hasude tatlısıdır. 

Türkiye’nin en güzel çiçek balı Ağrı'da elde edilir.

Ağrı'da nerede konaklanır?

Ağrı'da bulunan otelleri bütçenize uygun olarak kolaylıkla kıyaslayabilir, biletyol.com üzerinden güvenli bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden Ağrı'da bulunan araç kiralama hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

biletyol.com ile Ağrı otobüs bileti alıp şehrin lezzetlerini ve güzelliklerini keşfetmelisiniz. İyi yolculuklar dileriz.

En Çok Tercih Edilen Ağrı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Ağrı otobüs seferleri ve otobüs bileti fiyatları burada. Tüm otobüs firmaların Ağrı otobüs biletlerini karşılaştırıp en uygun fiyata almak için biletyol.com!

Güzergah Bilet Fiyatları
Düzce - Ağrı 120,00 TL
Sivas - Ağrı 70,00 TL
Amasya - Ağrı 100,00 TL
Erzincan - Ağrı 50,00 TL
Eskişehir - Ağrı 130,00 TL
Sorgun - Ağrı 80,00 TL
Uşak - Ağrı 120,00 TL
Nazilli - Ağrı 120,00 TL
Bitlis - Ağrı 40,00 TL
Fatsa - Ağrı 90,00 TL
Kayseri - Ağrı 80,00 TL
Hatay - Ağrı 130,00 TL
Erciş - Ağrı 40,00 TL
Mersin - Ağrı 150,00 TL
İstanbul - Ağrı 136,00 TL
Yozgat - Ağrı 100,00 TL
Aydın - Ağrı 140,00 TL
Samandıra - Ağrı 150,00 TL
Osmaniye - Ağrı 120,00 TL
Horasan - Ağrı 45,00 TL
Görüşlerinizi Bildirin