Yandex.Metrika

Bilecik

İL
BİLECİK
NÜFUS
212.361
YÜZÖLÇÜM
4.310 km2
ALAN KODU
228
PLAKA
11
OTOGAR SAYISI
1

Bilecik Seferleri İçin En Çok Tercih Edilen 4 Firma


Bilecik İlçeleri


Bilecik Otogarları

Otogar Adı Telefon Adres
Bilecik Otogarı +902282121168 Ertuğrulgazi, 11040 Bilecik Merkez/Bilecik

Bilecik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bilecik, doğal güzellikleri, sakinliği, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgelerinin kesim noktalarında kalan bir ilimizdir. Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu'nun kurulduğu tarih kokan bir şehirdir.

Bilecik'in ilçeleri; Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar'dır.

biletyol.com üzerinden Bilecik otobüs seferleri düzenleyen tüm firmaları bulabilir, fiyatlarını, otobüs özelliklerini ve hizmetlerini görüp kıyaslayabilir, bütçenize en uygun olan otobüsleri bir arada görüp online olarak kolay ve güvenli bir şekilde %0 komisyon ile satın alabilirsiniz.

Bilecik'te neler yapılabilir? 

Yaylaları ile ünlü olan ilde, Kömürsu yaylası en ünlü yaylasıdır. Çeşitli ağaç türlerine ve bitki örtüsüne sahip olan bu doğal güzelliği mutlaka görmelisiniz.

Baharda açan rengarenk çiçekleri ile Çiçekli yaylası ve kamp kurup doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz Sofular yaylası ve Uzunçam yaylası görebileceğiniz doğal güzelliklerdendir.

Küçük Elmalı Göleti ve çevresinde bulunan oyun sahaları ve tenis kortları ile tam bir eğlence ve dinlenme yeri olan bu bölgeyi mutlaka görmelisiniz.

Kent Ormanı, Pelitözü Gölü, Şelale, Merdivenli kaya, Türbin Mesire Yeri, Bilecik Kınık Köyü, Günyurdu Göleti, Bozcaarmut Göleti ve Suuçtu Şelalesi piknik yapıp keyifli vakitler geçirebileceğiniz alanlardandır.

Harika bir trekking rotası olan Harmankaya Kanyonu ve buradaki Şelale görülmeye değer.

Osmanlı Devleti'nin kurulduğu yer olmasından dolayı birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan Bilecik'te Kaymakam Çeşmesi, Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı (Vezirhan), Taşhan, Çelebi Sultan Mehmet Camii, Bilecik ve Söğüt Ertuğrulgazi Müzesi, Orhangazi Camii, Bala Hatun Türbesi, Orhangazi İmarethanesi  görebileceğiniz tarihi yerler arasındadır.

Şeyh Edebali Türbesi'nin çevresinde  Kurtuluş Savaşı zamanındaki izleri görebilirsiniz. Ertuğrulgazi, Dursun Fakıh Türbelerini ziyaret edebilirsiniz.

Türk’ün yenilmezliğini simgeleyen Metristepe Zafer Anıtını, Söğüt Türk Büyükleri Platformunu ve İnönü Şehitliğini ziyaret etmelisiniz.

İpek yolu üzerinde seyahat edenlere zamanı bildirmek amacıyla Abdülhamit Hamid tarafından yaptırılan Bilecik Saat Kulesi, Bilecik Kent Müzesi, tarihi değirmen ve  çeşitli rivayetlere konu olan Zincirli Kaya bu küçük şehirde göreceğiniz güzellikler arasındadır.

Osmaneli Selçik İçmeleri ve Söğüt Çaltı Kaplıcasında deri hastalıkları, mide rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar, nevrit, polinevrit ve kadın hastalıklarına şifa bulabilirsiniz.

Bilecik'te ne yenir?

Hamur işleri ve özellikle evde yapılan bir ekmek olan kömme oldukça meşhurdur.

Dağ Eriği Ekşili Kesme Çorbası, Bıldırcın Kebabı, Nohutlu Mantı, Ovmaç Çorbası, Keklik Kebabı, Kuskus Pilavı, Keşkek tatmanızı tavsiye ettiğimiz yöresel lezzetlerindendir.

Büzme tatlısı, pancar pekmezi, Nar ve Nar Lokumu, Boza, Kıtırcı Helvası, Karacağlu Helvası, Ayva ve Ayva Lokumu şehrin meşhur tatlılarındandır.

Bilecik'te nerede konaklanır?

Bilecik'te bulunan otelleri bütçenize uygun olarak kolaylıkla kıyaslayabilir, biletyol.com üzerinden güvenli bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden Bilecik'te bulunan araç kiralama hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

biletyol.com ile Bilecik otobüs bileti alıp şehrin lezzetlerini ve güzelliklerini keşfetmelisiniz. İyi yolculuklar dileriz.

En Çok Tercih Edilen Bilecik Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Bilecik otobüs seferleri ve otobüs bileti fiyatları burada. Tüm otobüs firmaların Bilecik otobüs biletlerini karşılaştırıp en uygun fiyata almak için biletyol.com!

Güzergah Bilet Fiyatları
Gebze - Bilecik 40,00 TL
Bolu - Bilecik 60,00 TL
Sakarya - Bilecik 30,00 TL
İzmit - Bilecik 35,00 TL
Sandıklı - Bilecik 36,00 TL
Afyon - Bilecik 41,00 TL
Denizli - Bilecik 80,00 TL
Eskişehir - Bilecik 15,00 TL
Karabük - Bilecik 70,00 TL
İstanbul (Anadolu) - Bilecik 40,00 TL
Mersin - Bilecik 130,00 TL
Bayrampaşa - Bilecik 40,00 TL
Kütahya - Bilecik 15,00 TL
Konya - Bilecik 70,00 TL
Görüşlerinizi Bildirin