Yandex.Metrika

Bingöl

İL
BİNGÖL
NÜFUS
267.184
YÜZÖLÇÜM
8.277 km2
ALAN KODU
426
PLAKA
12
OTOGAR SAYISI
1

Bingöl Seferleri İçin En Çok Tercih Edilen 3 Firma


Bingöl Merkezli Otobüs Firmaları


Bingöl İlçeleri


Bingöl Otogarları

Otogar Adı Telefon Adres
Bingöl Otogarı +904262131761 İnönü Mh. 12000 Merkez/Bingöl

Bingöl Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bingöl, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan, dağları, mağaraları, kaplıcaları ve doğal güzelliği ile her mevsim başka güzelliklere sahip olan bir ilimizdir.

Bingöl'ün ilçeleri; Adaklı, Genç, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere, Yedisu'dur.

biletyol.com üzerinden Bingöl otobüs seferleri düzenleyen tüm firmaları bulabilir, fiyatlarını, otobüs özelliklerini ve hizmetlerini görüp kıyaslayabilir, bütçenize en uygun olan otobüsleri bir arada görüp online olarak kolay ve güvenli bir şekilde %0 komisyon ile satın alabilirsiniz.

Bingöl'de neler yapılabilir? 

Solhan ilçesinde bir doğa harikası olan üç tarafı dağlarla çevrili düz bir arazide bulunan Turna Gölü ve göl içinde bulunan Yüzen Adalar'ı  görmenizi tavsiye ederiz. Adaların hareketini gördükçe bu eşsiz olaya şaşıracaksınız.

Ortaçağ’a tarihlenebilecek mimari duvar kalıntıları bulunan Kığı Kalesi  ve Kığı Camisi, Vank Kilisesi, Sebeterias Kalesi, Kral Kızı Kalesi, Zağ Mağaraları, Kalkanlı Köyü Mağaraları, İlk çağlara ait izler taşıyan Kübik Mağarası, Kiğı Çiçektepe Köyü Mağarası, Buban Bacaları gibi tarihi ve doğal güzellikleri görebilirsiniz.

Yolçatı Kayak Merkezinde kış tatilinizi geçirebilirsiniz.

Bingöl’ün en önemli mesire yerlerinden; Gür meşe ağaçlarıyla kaplı olan Ata Park, Çir şelalesi, Soğuk çeşme, Erentepe köyünde bulunan Arzek çeşmesi, Celal çeşmesi, Vali Kurtuluş Sişmantürk çeşmesi, Vali Abdulkadir Sarı Parkı, DSİ Parkı, Alabalık Çiftliği, Solhan’da Hafit çeşmesi, Balpınar çeşmesi, Şeyh Ahmet deresi, Gayt Deresi, Çapakçur vadisi ve Mirzan köyünde piknik yapabilir, doğanın ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Maden suyu niteliğindeki Kös Kaplıcalarında şifa bulabilirsiniz.

Kale Tepesi’nden güneşin doğuşunu seyredip, romantik ve unutulmayacak zamanlar yaşayabilirsiniz.

Bingöl'de ne yenir?

Bingöl mutfağında un ve yoğurttan oluşan lezzetlere oldukça yer verilmektedir. Nun Keryek ekmeği yöredeki en önemli lezzetlerin başında gelmektedir.

Gömme, Sirin, Keşkek , Ayran Çorbası, Mastuva, Tutmaç Çorbası, Keldoş, Sorina Pel yörede yemenizi tavsiye ettiğimiz yemekler arasındadır.

Tatlılardan; Zerde tatlısı, Dolanger tatlısı, Silki baklava, Burma kadayıf, Bingöl Balı ve Dut Pekmezi ve Bal Kaymak evlerinde bal ve kaymağı yemenizi tavsiye ederiz.

Bingöl'de nerede konaklanır?

Bingöl'de bulunan otelleri bütçenize uygun olarak kolaylıkla kıyaslayabilir, biletyol.com üzerinden güvenli bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden Bingöl'de bulunan araç kiralama hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

biletyol.com ile Bingöl'e online otobüs bileti alıp şehrin lezzetlerini ve güzelliklerini keşfetmelisiniz. İyi yolculuklar dileriz.

En Çok Tercih Edilen Bingöl Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Bingöl otobüs seferleri ve otobüs bileti fiyatları burada. Tüm otobüs firmaların Bingöl otobüs biletlerini karşılaştırıp en uygun fiyata almak için biletyol.com!

Güzergah Bilet Fiyatları
Diyadin - Bingöl 80,00 TL
Denizli - Bingöl 170,00 TL
İstanbul - Bingöl 120,00 TL
Tokat - Bingöl 98,00 TL
Rize - Bingöl 60,00 TL
Eskişehir - Bingöl 130,00 TL
Diyarbakır - Bingöl 30,00 TL
Horasan - Bingöl 55,00 TL
İzmit - Bingöl 140,00 TL
Hatay - Bingöl 100,00 TL
Iğdır - Bingöl 90,00 TL
Şanlıurfa - Bingöl 70,00 TL
Mersin - Bingöl 100,00 TL
Bursa - Bingöl 130,00 TL
Trabzon - Bingöl 80,00 TL
Sakarya - Bingöl 140,00 TL
Gebze - Bingöl 140,00 TL
Sultanbeyli - Bingöl 140,00 TL
Kovancılar - Bingöl 25,00 TL
Elazığ - Bingöl 25,00 TL
Görüşlerinizi Bildirin