Yandex.Metrika

Hakkari

İL
HAKKARİ
NÜFUS
278.775
YÜZÖLÇÜM
7.228 km2
ALAN KODU
438
PLAKA
30
OTOGAR SAYISI
1

Hakkari Merkezli Otobüs Firmaları


Hakkari İlçeleri


Hakkari Otogarları

Otogar Adı Telefon Adres
Hakkari Otogarı +904383512476 Sümbül Mah. Hakkari - Van Bulvarı Üstü HAKKARİ

Hakkari Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hakkari, Mezopotamya ve İran üçgeninde yer alan, serin havası ve doğal güzellikleri ile bilinen, aynı zamanda Türkiye'nin en yüksek şehirleri arasında yer alan ilimiz Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer almaktadır.

Hakkari'nin ilçeleri; Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova'dır.

biletyol.com üzerinden Hakkari otobüs seferleri düzenleyen tüm firmaları bulabilir, fiyatlarını, otobüs özelliklerini ve hizmetlerini görüp kıyaslayabilir, bütçenize en uygun olan otobüsleri bir arada görüp online olarak kolay ve güvenli bir şekilde %0 komisyon ile satın alabilirsiniz.

Hakkari'de neler yapılabilir?

Şemdinli deresi üzerinde yer alan ve Hakkari'nin simgelerinden biri haline gelmiş olan Taş Köprüyü mutlaka görmelisiniz.

Urartular tarafından yapılmış olan Hoşap kalesi, şehrin en eski yapılarından olan Kelat sarayı, Konak kilisesi, kentin en eski medreselerinden biri olarak gösterilen Zeynel Bey Medresesi medresesi, Meydan Medresesi, yüksek ve dik bir kayalığa oyulmuş, beyaz Marşalita Manastırı ziyaret edebileceğiniz tarihi mimarilerdir.

Ore şelalesi, Kırıkdağ şelalesi, Mergan vadisi, Bercelan yaylası ve yaylada bulunan Seyithan Gölü, dinlenip tatil yapabileceğiniz huzurlu ve doğa içinde bir ortamdır.

Hakkari Kapadokyası olarak bilinen Yavuzlar köyündeki peribacalarını görebilirsiniz.

Bir zamanlar mağara devri insanlarının yaşadığını gösteren, açık hava müzesi niteliğinde olan ve büyük bir alana yayılmış olan kaya resimleri Hakkari'nin en büyük tarih hazinesidir. Kesinlikle görmelisiniz.

Cennet ve Cehennem buzulları da ildeki görmeniz gereken yerlerdir. Buzulllara ulaşıncaya kadar, çiçek kokuları ve yayla serinliğinde olan bölge Cennet, 4000 metre yükseklikteki, 20 bin yıllık buzulların olduğu günde sadece yarım saat gün ışığı alan yer Cehennem’dir. Cehennem buzullarında oluşan mağaralarda yürümeniz mümkündür. Tabi soğuğa dayanılabilirse. Ayrıca burada dünyada sadece üç yerde yetişen ve anavatanı Hakkari dağları olan, 45 gün ömürlü Ters Laleleri görmeniz de mümkündür.

Cilo Bozlarında Buz kütlelerinden oluşan mağaralarda bir görsel şölen olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hakkari kayak evi  kış tatilinizi değerlendirebileceğiniz bir alternatiftir.

Hakkari'de ne yenir?

Hakkari otlu peyniri ve Hakkari’ye özel tandır ekmeği kahvaltıda yiyebileceğiniz yöresel lezzetlerdir.

Hakkari denince akla gelen diğer yöresel lezzetler kepaye, gulul, doğaba, cimilig, parmak kebap, yüksekova kebabı, hekerun, keşkek, sengeser, çorti aşı, aside tatlısı, doleme, cevirmali pilav, cembeli tatlısı, köftesir, lalaped ve kiriştir.

Hakkari'de nerede konaklanır?

Hakkari'de bulunan otelleri bütçenize uygun olarak kolaylıkla kıyaslayabilir, biletyol.com üzerinden güvenli bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden Hakkari'de bulunan araç kiralama hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

biletyol.com ile Hakkari otobüs bileti alıp şehrin lezzetlerini ve güzelliklerini keşfetmelisiniz. İyi yolculuklar dileriz.


En Çok Tercih Edilen Hakkari Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Hakkari otobüs seferleri ve otobüs bileti fiyatları burada. Tüm otobüs firmaların Hakkari otobüs biletlerini karşılaştırıp en uygun fiyata almak için biletyol.com!

Güzergah Bilet Fiyatları
Kayseri - Hakkari 180,00 TL
Gebze - Hakkari 220,00 TL
Görüşlerinizi Bildirin