GİZLİLİK

biletyol.com, gizliliğinizi korumak konusunda kararlıdır. Bu gizlilik bildirimi, biletyol.com sitesinin veri toplama ve kullanma uygulamalarını açıklar. Bu Siteye erişmeniz bu gizlilik bildiriminde tanımlanan, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ediyor olduğunuzu gösterir.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

Bu bilgileri, biletyol.com’a kayıt olurken ya da biletyol.com ürünlerini satın alırken ve hizmetleri hakkında bilgi alma, yarışmalara katılma, e-posta haber bültenleri sipariş etme, erişim sınırlaması olan özel site veya hizmetlere katılma, bir etkinlik veya eğitime kaydolma gibi talep ettiğiniz bir işlemi gerçekleştirmenize veya size hizmet sağlamak için sizinle iletişim kurmamıza izin veren, sizi kişi olarak tanıtan bilgilere (kişisel bilgiler) gerek duyduğumuz zaman sizden isteriz. Topladığımız kişisel bilgiler arasında adınız, unvanınız, şirket veya kuruluşunuzun adı, iş e-posta adresiniz, iş telefonunuz, iş veya ev adresiniz ve iş tanımınızla ile ilgili bilgiler olabilir.

Site, ziyaretleriniz hakkında, Siteye erişmek için kullandığınız Internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, siteye erişme tarihi ve saatiniz, Sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplayabilir. Bu bilgiler sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin analiz edilmesi ve Sitenin yönetilmesi için kullanılır.

biletyol.com kullanımı,üyeleri, ürünleri ve ilgili teknolojiler hakkındaki bilgileri ve haberleri paylaşmak üzere biletyol.com çalışanları, uzmanları ve sizinle eş düzey kullanıcılarla iletişime girme olanakları sağlar. biletyol.com, e-posta adresinizin veya diğer kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından toplanmasını, uygunsuz veya zararlı amaçlar için kullanılmasını önlemek için, gerçek e-posta adresinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi haber grupları, sohbetler veya diğer genel forumlarda açıklamamaya dikkat etmeniz konusunda sizi uyarır.

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Sitede toplanan kişisel bilgiler, Sitenin işletilmesi ve istediğiniz veya yetkilendirdiğiniz hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılır.

biletyol.com bu kullanımları desteklemek üzere, müşterilerine daha etkili hizmet sunmak, siteyi ve diğer ilgili biletyol.com ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak Sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya Siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir. biletyol.com ile ilişkilerinizin dengeli sürmesini sağlamak için, biletyol.com tarafından kullanılan bilgiler diğer biletyol.com hizmetleri tarafından toplanan bilgilerle birleştirilebilir.

Kişisel bilgilerinizi, kritik güncelleştirmeleri ve bildirimleri de içerecek şekilde, kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında önemli bilgiler sağlamak için kullanabiliriz. Ayrıca, izin vermeniz koşuluyla, size diğer biletyol.com ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgiler gönderebilir ve/veya kendi ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi gönderebilmeleri için bu bilgileri diğer biletyol.com ortaklarıyla paylaşabiliriz.

Araştırma amacıyla, site ziyaretleriyle ilgili verileri anonim demografik bilgilerle birleştiririz ve bu bilgileri daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanabiliriz. biletyol.com sitesinin giriş sınırlaması olan kimi bölümlerinde, kişiselleştirilmiş içerik sağlamak için, sizden onay alarak site ziyaret verilerini kişisel bilgilerinizle birleştirebiliriz. İzin vermemeniz halinde, size kişiselleştirilmiş hizmet vermeyiz ve kişisel bilgilerinizle site ziyaret bilgilerinizi birleştirmeyiz.

Tanıtım e-postaları almayı kabul ettiğinizde biletyol.com, tıklattığınız e-postaları izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabilir. Size daha uygun e-postalar veya satış bilgileri gönderebilmek için bu bilgileri kişisel bilgilerinizle ilişkilendirebiliriz. Her e-posta, bu tür iletilerin gelmesini durdurmanıza olanak veren, abonelik iptal bağlantıları içerir.

Bazı biletyol.com hizmetleri, ticari hizmet olarak başvuru bilgilerini yayımlamak isteyen biletyol.com ortakları örneğinde olduğu gibi, kişilere belirli kişisel bilgileri herkesin görebileceği şekilde açıklama olanağı sağlar. Bu türden hizmetlere katılım her zaman isteğe bağlıdır.

biletyol.com, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya biletyol.com ya da Siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) biletyol.com ve Web sitesi ailemizin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak; (c) biletyol.com çalışanlarının veya aracılarının, biletyol.com ürünü kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

Kişisel Bilgilerinizin Kontrolü

Bu bildirimde aksi belirtilmedikçe, Site üzerinde sağladığınız kişisel bilgiler izniniz olmaksızın biletyol.com ve denetlediği yan kuruluşları ve bağlı kuruluşları dışında paylaşılmayacaktır. Bir sonraki bölümde açıklandığı gibi, kişisel bilgilerinize erişebilir ve sizinle nasıl bağlantı kurulmasını istediğinizi belirten seçimler yapabilirsiniz.

Lütfen site üzerindeki bu gizlilik bildiriminin ve yaptığınız seçimlerin diğer, ayrı işletilen biletyol.com ürünleri ve hizmetleri bağlamında biletyol.com'a sağlamış olabileceğiniz kişisel bilgiler için geçerli olmasının şart olmadığını unutmayın.

Kişisel Bilgilerinize Erişim

Bu sitede sağladığınız kişisel bilgiler ve bağlantı tercihlerinizi kendi sayfanızda inceleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Kişisel bilgileriniz görüntülenmeden önce .kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz istenir.

Sayfanızda aşağıdakileri yapabilirsiniz:

biletyol.com'da bize vermiş olduğunuz kişisel bilgileri görüntüleyip düzenleyebilirsiniz.

biletyol.com'un size pazarlama bilgileri göndermesini isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.

Üçüncü tarafların sizinle bağlantı kurmasını isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.

biletyol.com üzerinde sunulan kimi hizmetler Profil Merkezi'nden erişilemeyen bilgiler toplayabilir. Ancak, bu türden durumlarda kişisel bilgilerinize, bu bildirimin sonunda açıklanan şekilde biletyol.com ile bağlantı kurarak veya söz konusu hizmet tarafından açıklanan başka yollarla erişebilirsiniz.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

biletyol.com, kişisel bilgilerinizin güvenliğini korumayı ilke edinmiştir. Kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma veya açığa çıkmaya karşı korumak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri ve yordamları kullanırız. Örneğin, sağladığınız bilgileri kontrol altındaki tesislerde bulunan ve sınırlı erişimi olan bilgisayar sunucularında depolarız.

Tanımlama Bilgileri

Bu site, Tanımlama Bilgilerini, kayıt işleminin sağlıklı olması ve Siteyi kişiselleştirmek için kullanır. Tanımlama bilgileri, Web sayfası sunucusu tarafından sabit diskinize yerleştirilen küçük metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgileri programları çalıştırmak veya bilgisayarınıza virüs göndermek için kullanılamaz. Tanımlama bilgileri benzersiz şekilde size atanır ve yalnızca size tanımlama bilgisini gönderen etki alanındaki Web sunucusu tarafından okunabilir.

Tanımlama bilgilerinin başlıca amaçlarından biri size zaman kazandırmak üzere kolaylık sağlamaktır. Örneğin, bir web sayfasını kişiselleştirir veya bir sitede gezinirseniz, tanımlama bilgisi sonraki ziyaretlerinizde sitenin size ait belirli bilgileri anımsamasına yardımcı olur. Bu, ilgili içeriği verme işlemini basitleştirir, gezinmeyi kolaylaştırır vb. Web sitesine geri geldiğinizde, sitenin özelleştirdiğiniz özelliklerini kolayca kullanabilmeniz için önceden verdiğiniz bilgiler alınabilir.

Tanımlama bilgisini sitemize almak için, saydam gif teknolojisi olarak da bilinen Web işaretleri veya eylem etiketleri kullanılabilir. Bu teknoloji, bir biletyol.com Web sayfasında, günlüğünde veya haber bülteninde temel öğeleri (bağlantılar veya grafikler gibi) tıklatan kullanıcı sayısı gibi, biletyol.com Web sitesinin kullanımı hakkında toplu istatistikler derlemek için kullandığımız bir araçtır. Toplu site istatistiklerini ortağımız olan şirketlerle paylaşabiliriz.

Tanımlama bilgilerini kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çoğu Web tarayıcısı otomatik olarak tanımlama bilgilerini kabul eder, ancak isterseniz tarayıcı ayarınızı tanımlama bilgilerini reddedecek şekilde değiştirebilirsiniz. Tanımlama bilgilerini reddetmeyi seçerseniz, bu ve ziyaret ettiğiniz diğer Web sitelerinin etkileşimli özelliklerinden tam olarak yararlanamayabilirsiniz.

biletyol.com Kullanımı

Bu sitede oturum açma ve kaydolma hizmetleri sağlamak üzere kullanıcı adı ve şifre kullanılmaktadır. kullanıcı adı ve şifre kullanarak Sitede oturum açmak istediğinizde, e-posta adresinizle birlikte bir parola yazmanız gerekir. Kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğinden, yetkili olmayan kişiler tarafından kullanımından yalnızca siz sorumlusunuz.

Bu Gizlilik Bildiriminin Uygulanması

Bu bildirimle ilgili sorularınız için biletyol.com Site Yönetimine başvurunuz.

Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler

Bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleştirebiliriz. Bunu yaparken gizlilik bildiriminin üst bölümünde yer alan "son güncelleştirme tarihi" kısmını da değiştiririz. Bu gizlilik bildiriminde yapılacak önemli değişikliklerde, Web sitemizin giriş sayfasına dikkat çekecek bir ilan yerleştirerek veya doğrudan tarafınıza bir bildirim göndererek haberdar ederiz. Topladığımız kişisel bilgileri korumak için hangi yöntemlerden yararlandığımız konusunda bilgi sahibi olmak için bu gizlilik bildirimini düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz. Hizmeti sürekli şekilde kullanmanız bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek güncelleştirmeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Görüşlerinizi Bildirin